top of page

"Piedūmoja" visu Rīgu! Ekskluzīva saruna ar Antonu Žiļinu! /Антон Жилин "Задымил" всю Ригу! LV/RU

Updated: Aug 13, 2019



Entrepreneur, restaurateur, ideologist, Founder & CEO at CLOUD NINE, Founder & CEO at THC.

Iepazīšanās ar Antonu Žiļinu man palikusi atmiņā ar to, ka viens puisis no kompānijas ļoti izcēlās ar savu pozitīvismu un kaut kādu azartu saskarsmē, lai arī viņš nerunāja daudz. 


Vēlāk man pateica, ka tas ir “tieši tas Antons”. Tā kā es arī bez tā regulāri apmeklēju viņa iestādes, puzle salikās kopā, izņemot vienu momentu: restorānu, bāru un sabiedriskās ēdināšanas vietu biznesa pārvaldīšana parasti cilvēka sejā atstāj savu nospiedumu – zilumi zem acīm, nogurums, viegla aizkaitināmība un citi “bonusi” no cieša darba ar personālu un mūždien neapmierinātiem klientiem. Sapratu, ka viņš mīl savu darbu, un tādi cilvēki mani vienmēr priecē, saskarsme ar viņiem uzlādē. 

Es sadalīju interviju 3 daļās, lai jums būtu maksimāli interesanti. Pirmajā daļā ir mani jautājumi, otrajā daļā – lasītāju jautājumi. Turpmāk es iepriekš brīdināšu, kas tiks intervēts, tad jūs varēsiet atsūtīt savus jautājumus, jo šoreiz šī daļa izveidojās pati no sevis – tie, kas zināja, ka intervēšu Antonu, sāka sūtīt man virkni jautājumu. Visinteresantākos es iekļāvu intervijā. Trešā daļa (vēlāk) – audio oriģināls krievu valodā, mūsu saruna bez cenzūras 18+. 


"Vēlāk man pateica, ka tas ir “tieši tas Antons”.

-Ar ko sākās tava mīlestība, interese par kaljaniem? 

Mīlestība uz kaljaniem kā tādiem man sākās vēl skolas laikā. Tolaik bija tāda iestāde Peldu ielā, šķiet, nosaukums bija Habibi, tur mēs ar draugiem izmēģinājām pirmo kaljanu. Līdz pat šim brīdim atceros to garšu – tā bija arbūza ar meloni un piparmētrām. Pēc tam mēs pasākām apmeklēt šo vietu gandrīz katrās brīvdienās. Tolaik ūdenspīpi gatavoja uz citronkoka oglēm (tām ir daudzreiz mazāks karstums nekā presētajām kokosa oglēm), savukārt tabakas garšu veidu nebija vairāk par 10, visas viena zīmola – Al Fakher.

Bija pagājuši 10 gadi, bet kaljanu tirgū nekas nebija mainījies, absolūta stagnācija, vēl aizvien tās pašas ogles, tās pašas vecās ūdenspīpes Khalil Mamoon, tā pati tabaka - Al Fakher. Savukārt Amerikā viss bija savādāk. Es sāku padziļināti pētīt tirgu, pasūtīju jaunus kaljanu modeļus, dažādus tabakas, ogļu veidus, piedalījos forumu diskusijās par to, kā pareizi gatavot ūdenspīpi, kādas ogles izmantot, kā gatavot dūmu, stipru, svaigu, pikantu, saldu, vieglu ūdenspīpi.


"Mēs esam uz par galvastiesu pārāki, varbūt pat par divām, salīdzinot ar visiem pārējiem Eiropā."

Pēc kāda laika dažādu tabakas veidu kolekcija manās mājās bija lielāka nekā visos Rīgas kaljana bāros kopumā. Vēlāk radās iespēja atvērt divas iestādes Rīgā, kuras ir populāras jau trešo gadu pēc kārtas, jo mēs uzraugām kvalitāti, rūpējamies par daudzveidību un nosakām šīs dūmotās kultūras trendu. Lai to nodrošinātu, mēs apmeklējam gandrīz visas izstādes, meistarklases un čempionātus, kas ir saistīti ar ūdenspīpju industriju. Ūdenspīpi nevar salīdzināt ar cigarešu smēķēšanu, jo tā nerada atkarību. Daudzi ir pārgājuši no cigaretēm uz ūdenspīpi. Tas ir kā dzīvesveids, relaksēts, sabiedrisks, daudzpusīgs. Ūdenspīpe lieliski saskan ar tējas dzeršanu vai grāmatu lasīšanu, daudzi ir iecienījuši kaljana pīpēšanu darba procesā, reizēm mūsu iestāde pārtop par tādu kā darba vidi.


 -Kā tu pats novērtē kaljanu industrijas kopējo līmeni Latvijā? 

Kopējais industrijas līmenis ir pietiekami augsts, vienmēr gan ir uz ko tiekties, taču gandrīz katrā Rīgas iestādē būs ērtas sēdvietas, tīras ūdenspīpes, labas ogles, tējas, alkohola un uzkodu izvēle. Mēs esam uz par galvastiesu pārāki, varbūt pat par divām, salīdzinot ar visiem pārējiem Eiropā. 





-Optimālā cena par labu ūdenspīpi Latvijā? 

Šobrīd cenas tirgū ir no 10 līdz 150 eiro. Man optimālā cena, kā ikdienas ūdenspīpes cienītājam, ir 20-25 eiro. 


-Ko tev nozīmē laba ūdenspīpe? 

Man patīk pietiekami stipra ūdenspīpe, es daudz eksperimentēju, man ir svarīgs komunikācijas faktors un tas, ka cilvēks saprot, ko gatavot tieši tev. Bieži vien es pats nezinu, ko vēlos, un tad iesaistās mani meistari, kuri atlasa garšas paleti pēc mana noskaņojuma. Noskaņojuma krāsa – stipra.  


-Pēc kādiem kritērijiem es varu saprast, ka ūdenspīpe ir laba? 

Laba ūdenspīpe ir tāda, kuru tev pašam ir patīkami pīpēt, jo kritēriju ir daudz un viesu vēlmes ir dažādas, piemēram, kādam patīk izteikti stiprs kaljans, kur ir jūtams trieciens kaklam, bet citiem patīk vienkārši dūmaina un augļaina ūdenspīpe.

Agrāk visi pīpēja greipfrūta ūdenspīpi, mēs šo tendenci iznīdējām. Mēs vispār daudz ko esam mainījuši industrijā, tagad ir milzīga kaljanu, tabakas, ogļu, pildījuma veidu izvēle, ar foliju, gēlu u.t.t.

 

"Es pievēršu uzmanību tūkstošiem detaļu, no kurām veidojas kvalitatīvas iestādes kopaina. Katra diena tiek sākta ar tīrības pārbaudi iestādē"

Daudz dūmu vēl nenozīmē, ka ūdenspīpe ir labi pagatavota. Mēs būt gadījumi, kad pēc kaljana pīpēšanas ļoti sāp galva. Visticamāk, ka tas liecina par to, ka ogles netika līdz galam iekurtas. Un nav jākautrējas vienmēr runāt par savām vēlmēm vai to, kas nepatīk. Es regulāri dzirdu atsauksmes, ka kaut kur kaut kāds sagatavojis negaršīgu ūdenspīpi, bet realitātē meistars pat nezina, ka ūdenspīpe nav patikusi – viesi ir samaksājuši un aizgājuši, bet vajadzēja palūgt pārtaisīt vai vispār atteikties, ja saproti, ka neko labāku neatnesīs. Tas ir attiecināms ne tikai uz ūdenspīpēm, bet arī uz visu pārējo. 






-Agrāk cilvēki taisīja suši mājās, kas gan pēc izskata, gan pēc garšas bija pretīgi, tāpat bija arī ar “mājas” ūdenspīpēm, cik noprotu, kvalitatīvu izejvielu trūkuma dēļ. Kāda situācija ir šobrīd? 

Nu, ar suši vēl aizvien ir problēma gan mājas apstākļos, gan restorānos – tie joprojām ir atbaidoši. Bet ūdenspīpe, tāpat kā Austrumi, ir smalka padarīšana. Nekā sarežģīta sagatavošanā nav, ir svarīgi nesteigties, ūdenspīpei ir jābūt tīrai, visiem savienojumiem ir jābūt hermētiskiem, oglēm pilnībā uzkarsētām (bez tumšiem pleķiem), nepieciešamais ūdens līmenis kolbā.


-Cilvēki ir sajutuši kvalitāti un apmeklē specializētas vietas vai vēl aizvien pīpē mājās? 

Cilvēki biežāk apmeklē kaljanu bārus atmosfēras dēļ. Tas ir tāpat kā izdzert kafijas tasīti no rīta. Daudzi nāk uz kafejnīcu pastrādāt, uz randiņu vai satikšanos. 

Ūdenspīpē ir romantika, tā satuvina. Daudz randiņu norit pie dūmaina kaljana, ar gardu tēju un desertu. 


-Kas tev nepatīk darbā Latvijas tirgū? 

Latvijas tirgus ir vissarežģītākais no tiem, kurus es zinu. Es daudz komunicēju ar ārvalstu restorāniem, braucu uz izstādēm un semināriem, tāpēc man Latvijas tirgus tas ir vairāk kā punkts, kur atsperties, lai vēlāk varētu atvērt iestādes jebkurā vēlamajā pasaules vietā. Pie tā es strādāju pēdējā pusgada laikā. 

Protams, nodokļu politika valstī ir diezgan smaga, nav piemērota tam, lai palīdzētu jauniem uzņēmējiem. Es esmu izgājis cauri visiem šiem elles vārtiem, kaut arī vajadzētu būt pretēji. Sākt uzņēmējdarbību jau tā nav viegli, tas prasa daudz nervu. Sākumā ir jāiedrošina uzņēmēju, bet prakse liecina par kaut ko citu. 


- Kas tev patīk darbā Latvijas tirgū?

Cilvēkiem ir gaume – tas ir gan šķērslis, gan izaicinājums, jo nav tiesību kļūdīties, ir precīzi jāsaprot katras darbības sekas. Mani ir apciemojuši uzņēmēji no Singapūras. Viņi vēlējās, lai mēs izstrādātu konceptu, bet tolaik tam nebija piemērots laiks, pašam vēl bija jātiek skaidrībā par visām uzņēmējdarbības niansēm.





-Tev ir virkne uzņēmumu, kuri ir saistīti ar restorāniem, kaljaniem, bāriem un citām iestādēm. Kā klientam saprast, ka iestāde ir augsta līmeņa? Kam būtu jāpievērš uzmanību? 

Es pievēršu uzmanību tūkstošiem detaļu, no kurām veidojas kvalitatīvas iestādes kopaina. Katra diena tiek sākta ar tīrības pārbaudi iestādē, sortimenta pārbaudi, jaunu piedāvājumu izstrāde, darbs ar personālu, iepirkumi, mūzikas izvēle, pasākumu veidošana un daudz kas cits. Tas ir vissarežģītākais un visinteresantākais, bizness, kas katru dienu mainās, kuru es pārzinu, jo esmu strādājis dažādās sfērās, sākot no interneta klubiem, televīziju, nekustamo īpašumu jomu, kazino, pokeru un spēļu likmēm, bet turpmāko darbu nolēmu saistīt ar izklaides jomu.  


-Vai tam vispār ir jāpievērš tik lielu uzmanību?

Protams! Kaut arī ar tīru tualeti vairs nevienu nepārsteigsi, tomēr ir virkne citu kritēriju, kam ir vērts pievērst uzmanību, jo mēs nevēlamies, lai mūsu viesiem būtu jāelpo putekļi, tāpēc ģenerālā tīrīšana mums norit katru dienu. 

Es bieži pie sevis rīkoju tikšanās, un nav gadījusies tāda reize, kad man būtu bijis kauns doties uz virtuvi vai stāvēt aiz bāra letes ārpus darba laika, jo tur būtu nekārtība. 

Mēs pievēršam īpašu uzmanību gaismai, telpas temperatūrai, sēdvietu leņķim, skaņas līmenim, smaržai, ienākot restorānā, un daudz kam citam. Un, manuprāt, viesi to jūt, tāpēc pastāvīgo viesu mums ir daudzkārt vairāk, nekā to apmeklētāju, kas ir atnākuši pirmo reizi.  





-Kāpēc interese par labām ūdenspīpēm ir izteikta postpadomju valstīs, savukārt Eiropā un citās valstīs kaljans, maigi izsakoties, ir “mājas” līmenī, labākajā gadījumā. 

Eiropā tas, visticamāk, ir iedzīvotāju dēļ, viņi nosaka. Viņiem pietiek ar dubultā ābola pīpēšanu vecajās ēģiptiešu ūdenspīpēs, bet laiks visu saliks savās vietās, jo jau šobrīd izstādēs ir palielinājusies interese par labiem kaljaniem, tabakām, aksesuāriem. Nav ilgi jāgaida, kad liela daļa Eiropas mūs panāks. 


-Zīmoli, kurus tu iesaki, tavs personīgais padoms? Tabaka, ogles un citi noslēpumi? 

Lai ūdenspīpe būtu piesātināta un no tās varētu saņemt pēc maksimuma, ieteicams pasūtīt vidēja stipruma. Savukārt, ja gatavojat mājas apstākļos, noteikti izmantojiet dabīgās kokosriekstu ogles, kārtīgi uzkarsējiet tās uz plīts (tas var prasīt vairāk nekā 10 minūtes, jo oglēm ir jābūt sarkanām no visām pusēm). Nepārtraukti ir jāuzrauga karstumu, tāpēc mūsu meistari nemitīgi maina ogles un izpūš kaljanu.  





-Cik ilgi ir jāmācās, lai uztaisītu labu ūdenspīpi? (Jautājums no lasītājiem)

Jebkuru arodu ir jāapgūst nemitīgi, jo viss pasaulē ir dinamisks. Es varu iemācīt sagatavot lielisku ūdenspīpi 10-15 minūšu laikā. 


-Es biju  ******, par 35 eiro uztaisīja tādu ūdenspīpi, ka es biju vienkārši šokā, sliktāks nekā "mājas»!

Man ļoti nepatīk apspriest konkurentus, bet izmēģini ūdenspīpi kaut kur Itālijā vai Francijā, tur ir gaužām bēdīgs stāvoklis. Starp citu, daudzi grib, lai mēs atvērtu vairāk vietu Eiropā, un mēs tieši pie tā strādājam. 


-Kā kontrolēt personālu, lai tie nezagtu? Biznesa kontrole, par Latviju klīst leģendas, kā tu ar to tiec galā? (Lasītāju jautājums) 

Labs personāls nāk pie laba vadītāja un labas algas. Mēs veidojam tādas darba vietas, lai pašiem būtu vēlme te strādāt. 


"Te eksperimenti ir lieki. Vislabākais ir ūdens!"

-Vai tu pats pārvaldi visas vietas? Dažādas tematikas, dažādi biznesi, kā sanāk? (Lasītāju jautājums)

Jā, bet man ir lieliska komanda, tāpēc es varu pārvaldīt un veidot jaunus interesantus projektus. Veidoju holdingu, bet līdz tam vēl ir jāapgūst daudzus pārvaldīšanas momentus un pašdisciplīnu. 


-Smieklīgi vai jokaini gadījumi darbā ar klientiem, personālu? (Lasītāju jautājums)

Jā, te tāpat kā dzīvē, ir daudz jokainu un smieklīgu atgadījumu. Tie, kurus atceros, ir konfidenciāli. Bet tā – tas viss ir sava veida teātris, kur katrs spēlē savu lomu.


-Vienmēr ir bijis interesanti, kāda kolbas šķidruma satura ietekme (piens, sulas, alkohols), vai arī tā ir naudas izšķiešana, un sintēze ar dūmiem nenotiek? (Lasītāju jautājums)

Te eksperimenti ir lieki. Vislabākais ir ūdens! 


More info:










Entrepreneur, restaurateur, ideologist, Founder & CEO at CLOUD NINE, Founder & CEO at THC.

Для меня знакомство с Антоном Жилиным запомнилось тем, что один парень среди ребят очень выделялся своим позитивом и каким-то даже азартом в общении, хоть он и не говорил много. 

Позже мне сказали, что это «тот самый Антон». Так как я и без того регулярно ходил в его заведения, то пазл сложился, кроме одного момента: владение, управление таким бизнесом как рестораны, бары и общепит обычно оставляет на лице человека свой отпечаток в виде синяков под глазами, изнуренность, вспыльчивость и другие бонусы от тесной работы c персоналом и вечно недовольными клиентами. Понял, что он любит то, что делает, а такие люди меня всегда радуют и общение с ними заряжает. 

Я разделил интервью на 3 части, чтобы вам было максимально интересно. Первая часть - это мои вопросы, вторая часть - вопросы читателей. Впредь я буду писать заранее, у кого буду брать интервью, и вы сможете прислать вопросы. Эта часть запустилась сама собой, кто знал, что беру интервью у Антона, сразу начали мне присылать ряд вопросов, самые интересные я вставил в интервью. Третья часть (позже) - аудио в оригинале, по-русски, наше общение без цензуры 18+. 


"Позже мне сказали, что это «тот самый Антон"


-С чего у тебя началась любовь, интерес к кальянам?

Любовь к кальянам, как таковым, у меня началась еще в школе. Тогда было такое заведение на Peldu iela, вроде Habibi называлось, там мы с друзьями попробовали первый  кальян, до сих пор помню тот вкус - это был арбуз с дыней и мятой, потом мы приноровились ходить туда чуть ли не каждые выходные. Кальян тогда делали на углях из лимонного дерева (у него гораздо меньше жар, чем у спрессованных кокосовых углей), а вкусов табака было не больше 10 и только одной марки – Al Fakher.

Затем, прошло лет 10, а на рынке кальянов ничего не менялось, полная стагнация, все тот же уголь, все те же старые кальяны Khalil Mamoon, все тот же табак – Al Fakher. В Америке же, дела обстояли совсем по другому. Я начал углубленно изучать рынок, заказывал новые модели кальянов, табаков, углей, участвовал в дискуссиях на форумах, о том, как правильно делать кальян, какой уголь использовать, как делать дымный, крепкий, свежий, пряный, сладкий, легкий кальян.


"Мы на голову выше всех в Европе, а может и на две."

Через некоторое время коллекция из различного табака у меня дома была больше, чем у всех кальянных в Риге вместе взятых, ну а затем сложились все карты на то, чтобы открыть два заведения в Риге, которые пользуются популярностью третий год подряд потому, что мы следим за качеством, разнообразием и задаем тренд этой дымной культуре. Для этого мы посещаем практически все выставки, мастер-классы и чемпионаты связанные с кальянной индустрией. Кальян нельзя сравнивать с курением сигарет, просто потому, что у него нет зависимости, многие от сигарет перешли к кальяну - это как стиль жизни, расслабленный, общительный, он многогранный. Кальян отлично сочетается с чаепитием или чтением, многие любят курить кальян и работать, у нас иногда заведение превращается в этакий «workingspace».



-Как ты сам оцениваешь общий уровень индустрии кальянов Латвии? 

Общий уровень индустрии достаточно высок, всегда есть куда стремиться, но практически в каждом заведении Риги будут удобные сидячие места, чистые кальяны, хороший уголь, выбор чая, алкоголя и закусок. Мы на голову выше всех в Европе, а может и на две.


-Оптимальная цена за хороший кальян в Латвии? 

В данный момент цена на рынке варьируется от 10 до 150 евро. Для меня оптимальная цена, как ежедневного любителя кальяна, это 20-25 евро.





-Что для тебя хороший кальян?

Я люблю достаточно крепкий кальян и много экспериментирую, для меня важен фактор общения, чтобы человек понимал, что конкретно для тебя готовит, зачастую я сам не знаю, чего именно мне хочется, и тут в дело идут мои мастера, которые подбирают вкусовую палитру по моему настроению. Цвет настроения – крепкий.


-По каким критериям я могу понять, что кальян хороший?

Хороший кальян тот, который тебе самому приятно курить, потому как критериев много и желания у гостей разные, например, кому-то нравится крайне крепкий кальян, где есть существенный удар по горлу, а некоторым просто дымный и фруктовый.

Раньше все курили на грейпфруте, мы эту тенденцию искоренили. Мы вообще многое поменяли в индустрии, теперь есть огромный выбор кальянов, табаков, угля, вариантов забивок с фольгой, в касание, с гелями и т.д.

Много дыма - это еще не означает, что кальян сделан хорошо. Бывают случаи, когда покурил кальян и страшно болит голова, скорее всего, это признак того, что уголь не до конца разожгли. И не нужно стесняться всегда говорить о своих предпочтениях или о том, что не нравится. Я постоянно слышу отзывы о том, что где-то, кто-то приготовил не вкусный кальян, а по итогу мастер даже не знает, что он был не вкусный. Гости заплатили и ушли, хотя нужно требовать переделать или вовсе отказаться, если понимаешь, что ничего лучшего не принесут, так во всем, не только в кальянах.


"Я обращаю внимание на тысячи мелочей, из которых и складывается картина качественного заведения. Каждый день начинается с проверки на чистоту заведения."

-Раньше люди крутили суши дома, и на вид и вкус были отвратительные, так же и с «домашними» кальянами, я так понимаю, из-за нехватки качественного сырья. Как сейчас обстоит ситуация? 

Ну, с суши до сих пор проблема, что в домашних условиях, что в ресторанах, они до сих пор отвратные, а так, кальян, как и восток – дело тонкое. Ничего сложного в приготовлении нет, важно не спешить, кальян должен быть чистым, все соединения герметичными, уголь полностью разогрет (без черных пятен), нужный уровень воды в колбе.




-Люди почувствовали качество и ходят в специализированные места или все также «курят» дома?

Люди скорее ходят за атмосферой, это как чашечку кофе выпить утром, многие приходят в кафе поработать, либо на свидание или встречу.

В кальяне есть романтика, кальян сближает, много свиданий проходят за дымным кальяном, вкусным чаем и десертом 



-Что тебе не нравится в работе на латвийском рынке?

Латвийский рынок самый сложный из тех, что я знаю. Я много общаюсь с зарубежными рестораторами, езжу на выставки и семинары, поэтому для меня латвийский рынок - это скорее плацдарм, после которого можно открывать заведения в любой понравившейся точке мира. Это как раз то, над чем я и работаю последние полгода.

Естественно, налоговая политика в стране жесткая и не адаптирована на то, чтобы помочь начинающему бизнесмену. Я прошел все эти врата ада, хотя должно быть по-другому, начать бизнес и так не легко, много нервов. Сначала нужно дать предпринимателю толчок, но практика показывает совсем другое. 


-Что нравится в работе на латвийском рынке?

У людей есть чувство вкуса - это и сложность, и вызов, тут нет права на ошибку, нужно четко понимать последовательность всех действий. Ко мне приезжали бизнесмены из Сингапура и хотели, чтобы мы разработали концепт, но тогда было не то время, еще нужно было самому разобраться во всех нюансах этого бизнеса.




-У тебя ряд бизнесов, связанных с ресторанами, кальянами, барами и другие, как клиенту понять, что заведение хорошего уровня? На что стоит обратить внимание? 

Я обращаю внимание на тысячи мелочей, из которых и складывается картина качественного заведения. Каждый день начинается с проверки на чистоту заведения, проверка ассортимента, работа над новыми предложениями, работа с персоналом, закупками, подбор музыки, создание мероприятий и многое другое. Это самый сложный и самый интересный, ежедневно меняющийся бизнес, который я знаю, а я успел поработать в различных сферах, начиная от интернет-клубов, телевидение, недвижимость, казино, покер и ставки на спорт, но остановиться решил именно на развлекательном секторе.


-И надо ли вообще на этом заморачиваться?

Естественно! Хоть и чистым туалетом уже никого не удивишь, но есть ряд других критериев, куда стоит заглянуть, ведь мы не хотим, чтобы наши гости дышали пылью, поэтому генеральные уборки у нас ежедневные.

Я часто провожу у себя встречи и еще ни разу мне не было стыдно зайти на кухню или за барную стойку в не рабочее время, потому что там бардак.

Мы заморачиваемся над такими деталями как: свет, температура воздуха, угол сидения, уровень звука, запах при входе в ресторан и многое другое. И, как мне кажется, гость чувствует это, поэтому постоянных гостей у нас куда больше, чем тех, кто первый раз приходит.


-Почему интерес к хорошему кальяну сильно виден в постсоветских странах, но в Европе и в других странах кальян, я бы мягко говоря сказал, на «домашнем» уровне, и то это будет комплимент.

В Европе это скорее из-за населения, они и диктуют им хватает курить двойное яблоко на старых Египетских кальянах, но время все расставит все на свои места, уже сейчас на выставках повышенный интерес к хорошим кальянам, табакам, аксессуарам, не долго и большей части Европы догнать нас осталось.


-Бренды, которые ты советуешь, твой личный лайф хак? Табак, угли и другие секреты?

Чтобы кальян был насыщенный и можно было получить максимум, лучше заказывать средней крепости, а если в домашних условиях готовить, то обязательно использовать натуральный кокосовый уголь и полностью его разогреть на плите, это может занять более 10 минут, уголь должен быть со всех сторон красный. Также нужно постоянно контролировать жар, поэтому наши мастера постоянно меняют угли и продувают кальян.


"Не нужно тут экспериментировать, лучшее – это вода!"


-Сколько надо обучаться, чтобы делать отличный кальян? (Вопрос от читателей)

Любому делу нужно обучаться постоянно, ведь все в мире динамично. Отличный кальян я могу научить делать минут за 10-15. 


-Я был  в ******, сделали за 35 евро такой кальян, что я был шокирован, хуже чем "домашний»!

Я очень не люблю обсуждать конкурентов, но попробуй кальян где-нибудь в Италии или Франции, там вот совсем беда. Многие кстати хотят, чтобы мы открывали больше мест в Европе, и мы как раз работаем над этим.


-Как контролировать персонал от воровства? Контроль бизнеса, о Латвии ходят легенды, как с этим справляешься ты? (вопрос от читателя)

Хороший персонал приходит к хорошему руководителю и на хорошую зарплату, мы создаем такие рабочие места, чтобы самим хотелось там работать.


-Ты сам управляешь всеми местами? Разные темы, разные бизнесы, как получается? (вопрос от читателя)

Да, но у меня супер команда, поэтому я могу управлять и создавать новые интересные проекты, опять же, веду работу над созданием холдинга, но до него еще нужно обучиться многим моментам управления и самодисциплине. 


-Смешные или странные случаи в работе с клиентами, персоналом? (вопрос от читателя)

Да тут как жизнь, вся в случайных, странных, смешных случаях. Те, что помню, конфиденциальны, а так - это своего рода театр, где каждый играет свою роль.




-Ещё всегда интересовало, насколько влияет содержимое колбы с жидкостью (молоко, соки, алкоголь) на процесс курения кальяна или это трата денег и синтеза с дымом не происходит? (вопрос от читателя)

Не нужно тут экспериментировать, лучшее – это вода!



More info:

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page