top of page

Bārda un tās kopšana / Борода и уход за бородой! LV/RU

Updated: Jul 10, 2019Viena no teorijām vēstī, ka intereses parādīšanās par bārdām ir sākusies 2010. gadā, Los Andželosā. Kino zvaigznes, mūziķi kā arī viņu pietuvinātie cilvēki ar vien vairāk sāka audzēt bārdas. Atceraties to “bārdaino” propogandu visnotaļ vīrišķigajā filmā “300 Spartieši” (2006), kur Džerards Batlers spēlēja caru Leonīdu. Tas tik bija tēls! Jūs tak arī iedvesmojāties no šī personāža? Un cik blāva bija šī paša aktiera loma Gaja Ričija filmā Rock’n’Rolla (2008).

Bet nu atgriezīsimies pie mūsu tēmas. Visnotaļ ātri pēc šīs filmas arī citās filmās sāka parādīties daudz “Leonīda” līdzinieki, kur bārdas jau bija neatņemama tēla sastāvdaļa un tas ir brīdis, kad mēs sākām saprast - bārdas, tas ir forši un meitenēm tas patiešām patīk! Arī man steidzami vajag tādu bārdu! Un jau mūsdienās, 2019. gadā, neviena reklāma nav iedomājama bez vīriešiem ar bārdām!


Kas ir jāzin par bārdu:


* Bārdas rugāju struktūra atšķiras no tiem matiem, kas aug uz galvas, jo rugāji ir biezāki un raupjāki. No šī viennozīmīgi izriet tas, ka parastie šampūni neder bārdas kopšanā, bet par bārdas nekopšanu būs rakstīts zemāk.

* Bārda, pat pati īsākā, uzsūc visus aromātus - cigarešu, pārtikas un visu citu. Risinājums: bārdas balzāms, parfimērija, bārdas eļļa kā arī šampūns, kas paredzēts tieši bārdas mazgāšanai. Tirgū ir ļoti plašs piedāvājums ar dažādiem aromātiem un dažādām to intensivitātēm, cenām un protams arī dažādiem sastāviem! Ieteikums: uzmanīgi iepazīstieties ar iepakojuma etiķeti, vērīgi izlasot kāds ir konkrētā produkta sastāvs, jo īpaši tam cik naturāls tas ir. Izvairaties no lētas produkcijas ar skaļiem un kliedzošiem uzrakstiem “barber”, “barber choose” (ar domu - barberi izvēlas/iesaka utml) kā arī ar aizdomīgiem noformējumiem.


* Tā kā vīriešu un barberšopu kosmētikas industrija strauji sākusi attīstīties vien tagad un tirgū pie mums un Jums ir atnākuši (lasīt - “atklīduši”) dažādas sabiedrībā zināmas personības kā arī lielās kompānijas (lasīt - uzņēmumi, kas orientējas uz sieviešu tirgu, tapēc, ka 100% tirgo un izgatavo produkciju tieši sievietēm, bet šeit izlēmuši noķert “haipu” un iebrāzties tirgū ar pāris pozīcijām arī vīriešiem), tad reklāmas un iepakojumi atgādina saldos 90tos. Un mēs vīrieši skatoties un klausoties reklāmās, saprotam, ka tas patiešām nav domāts un izgatavots mums!


* Pēc maniem novērojumiem (un es šajā nozarē esmu jau 7 gadus un ticiet man - esmu redzējis visu) tikai mazam % vīriešu bārda aug tā kā reklāmās - es pat teiktu 5%, kamēr pārējiem neatliek nekas cits kā strādāt ar to, kas ir, lēnām audzējot un pakāpeniski piešķirot vēlamo formu un apjomu.


* Bārda patiešām var izskaistināt seju, reizēm pat no neizteiksmīga tēla izveidojot “rajona draudu” un kārtīgu sirds lauzēju!


* Pareizi piešķirot formu bārdai, sejas un koptēlu var izveidot daudz efektīvāku, kā piemēram izveidojot izteiksmīgāku zodu vai citas sejas līnijas.


* Ar parastu šampūnu bārdu nedrīkst mazgāt, lasīt pirmo punktu. Rugāji var palikt sausi un sākt šķelties, kas kā slikti izskatīsies tā arī radīs nepatīkamas sajūtas radot niezi un sausas ādas izdalīšanos, kas var līdzināties blaugznām.


Interesātākie stāsti un fakti par bārdām

* Sievietes intuīcijas līmenī jūtas drošāk blakus vīrietim ar bārdu. Tā par arī seksuālā pievilcība pret šādiem vīriešiem ir ļoti augsta! Bet tas ir pie viena nosacījuma - tai ir jābūt koptai!

* Biežāk skujot tā augs labāk.

* Vislabāk ir skūties ar žileti, jo tad tiek noņemts ādas virsējais slānis, kas palīdz ar vien jauniem un jauniem rugājiem “izlauzties brīvībā”. Tas ir fakts, ka katrs nākamais rugājs paliek biezāks un stiprāks. Taču pasauli neapmānīsi un no saviem gēniem un DNS neaizmuksi.

* Tīra viskija lietošana pozitīvi iespaido bārdas augšanas ātrumu! Tas kā reiz ir mans variants, jo līdz piektā barberšopa atvēršanai man ļoti slikti auga bārda, taču pēc tam gan jau bija redzmi labi rezultāti. Tagad jau vairs neatradīšu rakstus ar faktiem, taču daudz dažādu noderīgu un saprātīgu ideju tur bija.


Kā sākt?

Neskūties! Nav par ko - šis ieteikums bez maksas!

Bet ja nopietni, tad vislabākais risinājums kā pamēģināt audzēt bārdu vienlaicīgi neriskējot ar savu tēlu ir to darīt, piemēram, atvaļinājumā uz salas izveidojot savu versiju par Robinsonu Krūzo!


1. etaps

Pats grūtākais brīdis ir pirmajā brīdi, kad bārdas garums būs ap 3-4mm - tā neizskatīsies labi, taču vajag vēl nedaudz pagaidīt. Šajā stadijā vēl nebūs iespējams izveidot, neskatoties uz to, ka tā vairs neizskatīsies svaiga.


2. etaps

Sākas nieze kakla rajonā zem bārdas un šis arī ir tas brīdis, kur lielākā daļa atsakās no šīs ambiciozās idjeas! Paralēli jau tā nepatīkamajām sajūtām, šajā brīdī arī sieviete sāks bārdainajam vīrietim “iznest smadzenes” ar tādiem epitetiem kā - “bomzis”, “narkomāns”, “mans kaimiņš, alkoholiķis, izskatās tā pat” vai arī “bārda vai es” un īslaicīgu vai arī mūžīgu tabu fiziskajai labsajūtai! Šajā brīdī es iesaku doties pie kāda no pieredzējušajiem barberiem un piešķirt bārdai formu un nepieciešamās līnijas, kā arī atbrīvoties no nevajadzīgajiem un liekajiem rugājiem uz kakla. Tā pat ļoti palīdzēs arī bārdas eļļa vai balzams, kura sastāvos būs šī eļļa, aloe vera un viss cits, kas nomierina ādu zem bārdas.

Ja tu neesi “zem tupeles” un neesi padevies manipulācijām, tad esi nokļuvis nākamajā līmenī - bārda sākusi izskatīties pēc bārdas, cilvēki sāk tai pievērst uzmanību, izsaka komplimentus, “dāmas” pamana un norāda uz to, ka tevī ir kas mainījies. Tava sieva ir atcēlusi iepriekš uzlikto tabu un tu atkal esi gaidīts Ēdenes dārzos un tagad no sievas jau jāsāk klausīties tas, ka “bez bārdas tevi vairs nevaru iedomāties!”.


Kā kopt bārdu?

Tas ir ļoti vienkārši. Pēc manas pieredzes tikai 1%, un pat vēl mazāk, vīrieši var paši sev koriģēt bārdu. Tapēc jums ir laiks atrast pieredzējušu meistaru, kas būs jūsu sabiedrotais šajā jautājumā! Cik bieži būtu jāapmeklē tādas kulturālas vietas kā barberšopus? Tas ir induviduāli, bet pavisam noteikti - ne retāk kā reizi mēnesī! Pēc tam seko tādi cilvēki, kas tos apmeklē reizi 2 nedēļās kā arī tādi, kas to dara reizi nedēļā. Viss ir ļoti induviduāli un ir atkarīgs no tās augšanas ātruma kā ar citām lietām, piemēram - uz kuru pusi aug rugāji, vai tie aug līdzeni vai katrs uz savu pusi, ir vai nav robu un daudz citu nianšu.

Ķemme. Neticēsiet, bet daudzi nesaskata saistību ķemmes lietošanai lai saķemmētu matus un bārdu, jo “reizēm” to ir jādara arī ar bārdu, lai tā izskatītos pienācīgi. Vislabāk šo procesu kombinēt ar bārdas eļļu vai balzāmu, kas tai pieškirs arī vēlamo formu (lasīt - ieziest to ar līdzekli un izķemmēt! Vualā!). Ķemme var būt moderna, bet tik pat labi arī visparastākā - efekts ir garantēts!

Bārdas eļļa iedarbojas gan uz rugāju struktūru, gan uz ādu zem tiem. Tā ir jāiemasē ādā. Ņemot vērā lielo piedāvājumu šiem produktiem veikalos un barberšopos, izvēlaties produktus ar naturālu sastāvu un barojošām sastāvdaļām. Tas viss ir atrodams uz iepakojuma etiķetes. Pat lielie zīmoli var pārdot pilnīgu “šņagu” iepakotus kā profesionālus un atblilstošus līdzekļus par cenām kas var pārsniegt pat 30EUR (lasīt - dārgs un nederīgs!).

Bārdas šampūns. Stop - nevajag baidīties, par to, ka ir tik daudz pozīciju, kas var likt domāt, par to ka tas būs dārgi un laikietilpīgi, kas var pazaudēt vēlmi turpināt iesākto. Pēc fakta, bārdas kopšanas process aizņems vien 15 sekundes no jūsu ikdienas un ātri vien kļūs par parastu ieradumu, savukārt iegādātā kosmētika jums pietiks uz ļoti ilgu laiku.


Bārdai ir jābūt koptai, ko lieliski var papildināt ar kvalitatīvu un atbilstošu matu griezumu. Nereti cilvēki pievērš uzmanību tikai bārdai atstājot novārtā matu griezumu, kas kopā izskatās ļoti slikti!

Tas būtu kā cilvēks, kas apģērbts dārgā uzvalkā, bet ierodas kedās un šortos. Tēlam ir jābūt pilnvērtīgam un pabeigtam!


Galvenais ir laikus apstāties!

Par garumu - atceraties, ka tu nekad nevarēsi objektīvi to novērtēt, vienmēr liksies ka tā ir par īsu, bet īstenībā tā būs kā kārtīgam meža vecim un naktīs vairāk neļaus ērti gulēt. Liksies, ka tajā ir robi un aug nevienmērīgi, bet īstnībā būs par paraugu daudziem vīriešiem. Un atkal jau - šeit jums palīdzēs pieredzējis meistars kā arī jūsu bārdainie draugi. Garums, kuplums un forma - katram piestāvēs sava un tam par noteicēju var būt arī sejas forma, ķermeņa komplektācija, matu krāsa un daudzi citi faktori. Galvenais, lai jūs jūtaties pārliecinoši un komfortabli.


Visiem veiksmi, jūsu Edgars Rozenvalds

___________________________
Одна из теорий гласит, что внезапно возникший интерес к растительности на лице, берет начало в 2010 году в г. Лос-Анджелесе. Звезды кино, музыкальной индустрии, а так же приближенные к ним, мужчины, все больше и больше начали отращивать, опускать бороду.

Вспомните только пропаганду «бородатой» мужественности в фильме «300 Спартанцев» (2006) с Джерардом Батлером в роли царя Леонида! Вот это образ! Вы ведь тоже восхищались этим персонажем? И на сколько актер тусклый и неинтересный в фильме Гая Ричи Rock'n'Rolla (2008).


Но да ладно, вернёмся к нашей теме. Вскоре резко стало появляться очень много других «Леонидов» и других фильмов , где восхваляли бороду, и тут мы начали понимать, что носить бороду - это круто, девушкам это точно нравиться! и мне срочно надо такую же бороду! А уже в наше время, в 2019, вся реклама как под копирку пестрит бородатыми мужиками!


Что нужно знать о бороде:

 • Структура волос бороды отличается от той, что на голове, волосы бороды более жесткие. А из этого следует, что обычные шампуни не подходят для мытья бороды. Но о проблемах "не ухода" за бородой это ниже.

 • Борода, даже самая короткая, впитывает все запахи - сигареты, еда, и все остальное. Решение: бальзам для бороды, парфюм для бороды, масло для бороды, шампунь для мытья бороды, на рынке очень много различных вариантов как и по запахам, интенсивности запахов, так и по ценам и конечно составу! Совет: Смотрите состав написанный на упаковке, состав должен быть максимально натуральный. Избегайте дешевой продукции, с кричащими названиями barber, barber choose , (барберы советуют, выбирают и т.д) и подозрительным дизайном.

 • Так как индустрия мужской, барбер, косметики начала стремительно рости только сейчас, и на рынок, к нам с вами пришли, (читать "подвалили") разные заинтересованные личности и крупные компании (читать женские, потому что 100% они продают продукцию для женщин, а тут решили поймать волну, хайп, и быть при деле и в струе и выпустили пару позиций для мужчин) в связи с этим рекламы и упаковки напоминают нам сладкие 90+, и мы мужчины, слыша рекламу и смотря, на явно не мужское оформление, понимаем, что не для нас это придуманно и снято! да и не цепляет!!!

 • По моим наблюдениям, а я в теме бород уже 7 лет, и поверьте в барбершопах видел все!Только у маленького % мужчин борода растет так, как на рекламах - я бы сказал только 5%. А остальные работают с тем что есть и придают форму очень постепенно, в несколько этапов, формируя ее, в течении определенного времени.

 • Борода- реально может украсить лицо, а иногда из неприметного парня сделать грозу района и покорителя женских сердец!

 • Правильно подобрав форму бороды, лицо и внешность можно сделать более эффектной , сделать более мощный подбородок, сделать более резкие черты лица, а так же многое другое.

 • Обычным шампунем бороду нельзя мыть, читать первый пункт. Волосы могут «сечься», и выглядеть плохо, так же невыносимый зуд кожи под бородой и перхоть.

Самый интересные истории о бороде.


 • Интуитивно женщины чувствуют себя более защищено рядом с бородатым мужчиной. Так же, сексуальное влечение к бородатому мужчине очень высоко! Борода конечно должна быть ухоженной, в этом случае!

 • Бреем чаще, лучше растет.

 • Лучше бриться опаской, тогда мы снимаем верхний слой кожи, эпидермис и помогаем некоторые луковицам "вырваться на свободу" То, что следующий волос становиться толще, сильнее это факт. Но от ДНК не уйдешь, какие Гены такие и Чебурашки!

 • Употребления чистого виски, влияет на стремительный рост бороды!Это мой вариант, до открытия пятого барбершопа у меня очень плохо росла борода, но потом начала! Сейчас уже не найду статьи с фактами, но разумные идеи там были.


Как начать?


Не бриться! Не благодарите, спасибо!


А если серьезно, то без риска для образа можно пробовать растить бороду в отпуске, на островах, например, плюс вам к образу, такой этакий местного разлива, Робинзон Крузо!


Этап 1:

Самые сложные моменты, когда борода длинной 3-4 мм, выглядит ужасно и надо немного переждать. Особо форму еще не сделать, да и выглядишь уже "не свежак", а так, спорный персонаж.

Этап 2:

Также начинается зуд кожи под растительностью, многие тут и "спрыгивают" с амбициозной идее о бороде! Так же в этот момент женщины начинающего бородача включают 3 передачу пилы и начинают жестко выносить мозг эпитетами – “бомжара”, “колется”, “мой сосед алкаш так же выглядел”, или “она или я”, так же начинаются угрозы о временном, а возможно и бессрочном табу на физические удовольствия! В этот период я советую пойти к опытному барберу и уже задать форму, за счет линий, очистить лишнее на щеках, а так же шее. Очень поможет масло для бороды или бальзам, с маслом ши, алое вера, все то что успокаивает кожу под бородой.


Если ты не "каблук" и не поддался на манипуляцию, ты пошел на следующий уровень,

бороды начала выглядеть бородой, люди начинают обращать внимание, говорят комплименты, «дамы» высказывать что в тебе что-то изменилось. Твоя женщина отменила табу, ты вновь желанный в садах Эдема, звучит фраза «уже тебя тяжело без бороды представить!».


Как ухаживать за бородой?


Это очень просто.

На моем опыте, только 1 %, а то и меньше, мужчин могут сами себе корректировать бороду.

Поэтому вам пора найти опытного мастера, который будет вам союзником в этом вопросе!


Как часто посещать такие культурные заведения как барбершоп?

Индивидуально, но раз в месяц точно! Дальше идут те, кто ходят по одному разу в 2 недели, а кто-то и раз в неделю. Все очень индивидуально и зависит от скорости роста волос, а также в какую сторону эти сорванцы растут - ровно или во все стороны или есть «дырки» в росте и другие нюансы.


Расческа. Не поверите, но многие не находят связь с расчесанными волосами на голове и что “ИНОГДА” надо и бороду расчесывать для приличия. Комбинировать с бальзамом для бороды, которым так же можно предать форму бороде.(читать:нанести средство и расчесать! Вуаля!)

Может быть какая-то модная расческа, а может быть и совершенно простая. Эффект гарантирован!

Масло для бороды. работает, как на волосы бороды, так и на кожу под бородой. Масло надо массировать в кожу. На фоне всякой дряни, что есть на рынке и продается в магазинах и барбер шопах, выбирайте натуральный состав с питательными компонентами, все подсказки можно найти на этикетке сзади. Даже именитые бренды продают полный шлак на серьезных щах! И за 30+ евро.(читать: Не качественный продукт за дорого!)Шампунь для бороды. Стоп, не надо бояться, что так много позиций и кажется что придется тратить много времени и денег, и вроде уже и желание иметь бороду пропало.

По факту, процесс ухода за бородой будет занимать 15 секунд и скоро войдёт в привычку, а косметики хватит на долгое время. Шампунь нужен для очистки от запаха, еды, грязи а так же для помощи коже под бородой и здоровья волос бороды.


Борода должна быть ухоженна, а качественная стрижка дополнять образ. Часто уделяют внимание только бороде, а стрижке нет, и волосы на голове как гнездо на бошке -визуально со стороны выглядит ужасно!

Как человек, который был бы одет в дорогой пиджак, но пришел в туфлях и шортах. Образ должен быть цельным и законченным!Главное вовремя остановиться!


По длине,

запомните, ты никогда не поймешь - как выглядит со стороны твоя борода, всегда будет казаться, что короткая, едва видно, хотя уже лопата и длинная что неудобно на подушке спать. Будет казаться, что "дырки" и просветы, а на самом деле со стороны будет предметом зависти для многих. Опять же, тут вам в помощь опытный мастер, а также ваши бородатые друзья. Длина, густота, форма - каждому подходит своя, тут и лицо имеет значение, и комплекция тела, и цвет волос и другие факторы. Главное, чтобы вы чувствовали себя уверенно и комфортно!


Всем успехов, ваш Эдгар Розенвальд

0 comments

Comments


bottom of page